021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

مشخصات عینک طبی ایده آل

مشخصات عینک طبی ایده آل

به طور مسلم یک عینک خوب و ایده آل به راحتی با چشمتان سازگار می شود و دید شما را چندین برابر خواهد کرد؛ از طرفی چهره شما را زیباتر نشان خواهد داد.

البته در زمان های گذشته مدل های عینک اغلب به صورت بیضی یا گرد بود که این روزها وضعیت کمی متفاوت تر از گذشته است. انواع متنوعی از عینک ها در بازار موجود است که هر کدام از نظر شکل ظاهری کاملا متفاوت تر از یکدیگر هستند و البته هر کدام نیز کاربردهای مختلفی دارند.

بنابراین استفاده از هر عینک باید با توجه به نوع کاربردی که دارد انجام بگیرد تا بتواند تاثیرگذار باشد. در بین سایر عینک ها، اگر خواهان عینک طبی هستید باید در زمان خرید آن نیز به سه نکته مهم یعنی مدل، اندازه و عملکرد آن توجه داشته باشید.

به طور کلی در رابطه با عینک طبی باید بیان کنیم که مدل این عینک باید طوری باشد که به خوبی روی بینی شما قرار گیرد و از روی آن سر نخورد. البته مدل عینک باید همان مدلی باشد که پزشک با توجه به معاینه شما برایتان در نظر گرفته است.

 

ویژگی های عینک طبی ایده آل

 

یک عینک طبی ایده آل و باب میل دارای برخی از ویژگی های مطلوب است که با در نظر گرفتن این مشخصات می توان عینکی ایده آل را خریداری کرد. مشخصات عینک طبی ایده آل عبارت اند از:

یکی از مشخصات بارز یک عینک ایده آل مربوط به عدسی عینک طبی است.عدسی های عینک طبی از چشم فاصله ی مشخصی دارند. در واقع انحنای عدسی این عینک باید با جهت های مختلف حرکت چشم متناسب باشد.

از طرفی شفافیت عدسی عینک طبی نیز یکی دیگر از مشخصات مطلوب این عینک  است. در واقع در زمان مشاهده عدسی عینک طبی، باید عدسی آن اشتعال ناپذیر، همگن و از همه مهمتر اینکه شفاف باشد. این بدین معنی است که در آن خبری از حباب ها ، رگه و مواد ناخالص نباشد.

خوب به چهره نشستن و داشتن فریم مناسب نیز از دیگر مشخصات عینک ایده آل طبی است. بدین گونه که عینک را که بر چشم می زنید متناسب با فرم و اندازه صورت باشد که این امر نقش زیادی بر چهره شما دارد. جنس عینک نیز یکی دیگر از مشخصات عینک طبی است که دارای انواع فریم پلاستیکی، کائوچویی و فلزی می باشد و شما با توجه به سلیقه خود می توانید فریم آن را انتخاب کنید.پیشنهاد میکنیم در هنگام خرید فریم عینک به فرم صورت خود توجه کنید تا زیبا ترین فریم را به صورتتان هدیه دهید .

 

ویژگی های عینک طبی ایده آل

انواع عینک طبی

عینک طبی در بین سایر عینک ها متقاضیان مربوط به خود را دارد، ازجمله متقاضیان این عینک افرادی هستند که دچار کم بینایی، اختلال در دیدن اشیاء دور و نزدیک، تاری دید و همچنین کسانی که به تغییر نور چشمشان حساس هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

این افراد با مراجعه به چشم پزشک و مطلع شدن از وضعیت چشمانشان خریدار عینک طبی خواهند شد. البته انواع متنوعی از عینک طبی وجود دارد که در ادامه به شرح هر کدام به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

عینک  نزدیک بینی

افرادی که دچار مشکل نزدیک بینی هستند یعنی اینکه اجسام و اشیاء را به حال تار از فاصله دور می بینند باید با توجه به معاینه چشم پزشک و تجویز عینک برایشان، عینک نزدیک بینی را انتخاب کنند. در واقع این مدل از عینک ها موجب واضح دیدن اجسام و اشیاء از فاصله دور می شود.

عینک دوربینی

در این بین انواع متنوعی از عینک طبی، عینک دوربینی مناسب افرادی است که اجسام و اشیاء را به حالت تار از فاصله نزدیک می بینند. استفاده از عینک دوربینی موجب واضح دیدن اشیاء و اجسام از فاصله نزدیک می باشد.

 

عینک آستیگمات

در بین افراد متقاضی عینک طبی، افرادی هستند که در کل اجسام و اشیاء را به صورت تار و نامفهوم می بینند. این افراد برای دید بهتر چشمانشان باید از این مدل عینک طبی استفاده کنند.

 

عینک طبی دو دید

افرادی که با مشکل دید اجسام و اشیاء در فاصله دور و نزدیک مواجه هستند از عینک طبی دو دید باید استفاده کنند. استفاده از این نوع عینک طبی موجب دید بهتر آن ها نسبت به اجسام می شود که در فاصله دور یا نزدیک قرار دارند.

 

 

نکات مهم و ضروری که در زمان خرید عینک طبی باید به آن توجه داشته باشید

 

نکات مهم و ضروری که در زمان خرید عینک طبی

 

تا به اینجای متن در رابطه با ویژگی های عینک طبی ایده آل و همچنین انواع متنوعی از عینک مطالبی را بیان کردیم حال نوبت به این می رسد که به بررسی نکات مهم و اساسی در زمان خرید عینک طبی بپردازیم تا با توجه به نکات مهم و ضروری بتوانیم در نهایت یک عینک مناسب و ایده آلی را انتخاب و خریداری کنیم.

در زمان خرید عینک طبی اولین فاکتور مهم این است که از فروشگاه های معتبر به صورت حضوری و آنلاین خرید کنید. در واقع معتبر بودن این فروشگاه ها در زمان خرید عینک طبی اهمیت زیادی دارد .

در واقع برخی از این فروشگاه از شما نسخه تجویز پزشک برای عینک طبی را از شما میخواهند تا در زمان خرید بتوانند به شما در خرید یک عینک طبی مناسب و ایده آل کمک کنند.
تناسب داشتن عینک  با فرم چهره شما اهمیت زیادی دارد و باید عینکی را انتخاب کنید که متناسب با فرم و چهره شما باشد.

سعی کنید عینکی را انتخاب کنید که فریم و عدسی سنگینی نداشته باشد و در طول روز در زمان استفاده از آن اذیت نشوید.همچنین دقت کنید که در زمان خرید عینک خرید لوازم جانبی عینک را فراموش نکنید .

با این حال بهتر عینکی را انتخاب کنید که شیشه سنگینی نداشته باشد به این دلیل که سنگینی این شیشه ها بر فرم و چهره شما تاثیر می گذارد و موجب سردرد در شما می شود.

انتخاب فریم با استحکام بالا نیز موجب می شود که در صورت وارد آمدن هرگونه فشار و ضربه ای دچار ترک نشود یا اینکه کمتر ترک بخورد.

انتخاب عینک متناسب با رنگ پوست نیز از دیگر نکات مهم و کارساز در خرید عینک طبی است. با این حال باید عینکی را خریداری کنید که متناسب با رنگ پوستتان باشد.

کیفیت داشتن عینک نیز از دیگر نکات مهمی است که در زمان خرید عینک نباید فراموش شود. با در نظر گرفتن این مورد می توانید سال های طولانی از آن استفاده کنید.همچنین خرید دستمال عینک را فراموش نکنید چرا که عمر عینک شما فقط به نگهداری شما از آن عینک بستگی دارد .

شاید دانستن این مطلب برایتان جالب باشد اما خوب است بدانید که در زمان خرید عینک طبی نیز باید به رنگ پوست خود توجه داشته باشید چرا که رنگ مو در انتخاب عینک نقش بسزایی دارد.

با توجه به اینکه رنگ مو در دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شود با این حال خوب است که خرید عینک طبی با توجه به رنگ مو انجام شود تا شاهد تاثیرات شگرف آن بر زیبایی چهره خود شوید.
رنگ پوست نیز در کنار رنگ مو تاثیرات زیادی در انتخاب عینک دارد. برخی از افراد دارای پوست های سرد و برخی دیگر پوست های گرم دارند.

با این حال بهتر است در زمان خرید عینک طبی دقت زیادی داشته باشید و متناسب با رنگ پوست خود عینک را خریداری کنید.

حساسیت پوستی خود نسبت به جنس فریم عینک را دست کم نگیرید بهتر است در زمان خرید عینک به حساسیت پوستی خود نسبت به جنس های متنوع فریم عینک توجه داشته باشید.در این مورد به متخصص پوست مراجعه کنید و در این رابطه با او مشورت کنید.

برخی از جنس های عینک ها به صورت مواد مصنوعی و پلاستیک است و در صورت استفاده از هر کدام از این جنس فریم های عینک ممکن است پوست برخی از افراد واکنش نشان داده و دچار حساسیت پوستی شود.

با این حال بهتر است با شناخت پوست خود و همچنین مواردی که به آن حساسیت دارد عینک طبی را خریداری کنید تا در زمان استفاده از آن با مشکلات و حساسیت های پوستی در اثر استفاده از آن مواجه نشوید.

عینک طبی

 

سخن پایانی

 

اگر با توجه به وضعیت چشمانتان یکی از متقاضیان خرید عینک  هستید باید با توجه به مشخصات یک عینک  ایده آل به راحتی آن را خریداری کنید.

عینک طبی در بین سایر عینک ها متقاضیان مربوط به خود را دارد، ازجمله متقاضیان این عینک افرادی هستند که دچار کم بینایی، اختلال در دیدن اشیاء دور و نزدیک، تاری دید و همچنین کسانی که به تغییر نور چشمشان حساس هستند.

البته در زمان خرید عینک طبی باید به سه نکته مهم و اساسی یعنی مدل، نوع و جنس فریم آن توجه داشته باشید.

از آن جا که در طول روز برای مراقبت از چشمان خود باید ساعات زیادی عینک را بر چشم خود داشته باشید بهتر است در زمان خرید عینک طبی دقت زیادی داشته باشید تا در زمان استفاده از آن احساس راحتی داشته باشید.

انتخاب سایز عینک طبی از موارد مهمی است که در زمان خرید آن باید در نظر داشته باشید به این دلیل که یک عینک  ایده آل و مناسب باید اندازه مناسبی داشته باشد و از روی بینی و گوش شما سر نخورد و البته اندازه آن هم طوری باشد که در زمان استفاده از آن شقیقه های شما اذیت نشود.

به همین راحتی با در نظر گرفتن موارد مذکور در متن می توانید عینک ایده ال و مناسبی را خریداری کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x