021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

انتخاب عینک متناسب با فرم صورت

انتخاب عینک متناسب با فرم صورت

یکی از اکسسوری ‌هایی که ظاهر استایل افراد را به طور کامل تغییر می ‌دهد، عینک است. در واقع عینک می‌ تواند یک استایل معمولی را به استایل خاص و شیک تبدیل کرده و یا برعکس.

پس انتخاب عینک متناسب با فرم صورت بسیار مهم است.

اگر می ‌خواهید با یک روش کم هزینه و آسان استایلی زیبا برای خود داشته باشید، عینک متناسب با فرم صورتتان انتخاب کنید.

ما در ادامه مقاله اطلاعات لازم درباره تشخیص و شناخت فرم صورت در اختیار تان قرار می ‌دهیم تا متناسب ‌ترین عینک را خریداری کنید.

انتخاب عینک متناسب با فرم صورت

در ابتدای مقاله متوجه شدید که انتخاب عینک متناسب با فرم صورت بسیار مهم است. اکنون در ادامه مقاله در مورد فرم‌ های گوناگون صورت و عینک متناسب با هر فرم اطلاعات لازم را به دست می آورید:

فرم صورت بیضی

در بین تمام فرم های صورت، فرم بیضی ایده آل ‌ترین فرم صورت محسوب می ‌شود. و می توان عینک متناسب با فرم صورت را انتخاب کرد  زیرا در این نوع فرم اجزای چهره افراد با تناسب کنار یکدیگر قرار گرفته ‌اند.

با توجه به اینکه اجزای چهره افراد با فرم صورت بیضی، با تناسب زیبا کنار یکدیگر قرار گرفته‌ اند؛ اکثر عینک ‌ها بر روی صورت آن ها زیبا است.

پس بدون هیچ محدودیتی می توانند فریم عینک انتخاب کنند. لازم به ذکر است؛ که امکان دارد عینک با فریم‌ های خیلی نازک بر روی صورت این افراد ننشیند.

ما به افرادی که فرم صورت  آن ها بیضی است پیشنهاد می ‌کنیم، عینک ‌هایی که بزرگ و پهن ‌تر از عرض صورت آن ها هستند، را انتخاب کنند.

عینک متناسب با فرم صورت
عینک مناسب

فرم صورت دایره ای و گرد

طول و عرض صورت افراد با فرم دایره ‌ای به طور تقریبی برابر است، آن ها پیشانی بلند، گونه ‌های برجسته و پر و چانه گرد دارند.

این افراد برای به وجود آوردن تعادل و تناسب میان اجزای صورت خود باید از انتخاب عینک‌ های گرد، که صورت آن ها را گرد تر می ‌کند خودداری کنند.

عینک‌های مستطیلی، عینک‌های چند ضلعی ظریف، عینک‌ های تیز و زاویه ‌ای وعینک‌های چشم گربه ‌ای مناسب‌ ترین فریم عینک برای این افراد هستند.

فرم صورت مستطیلی

افراد با فرم صورت مستطیلی دارای یک صورت کشیده و باریک، که طول صورت آن ها از عرض آن بیشتر می‌باشد، هستند.
عینک ‌هایی که طول صورت آن ها را کم تر نشان می ‌دهد مناسب این افراد است.

بنابراین آن ها باید عینک ‌های دایره‌ای و بیضی، عینک‌ های با فریم و پهن و بزرگ و عینک‌های نیم فریم را انتخاب کنند. توصیه می شود از عینک‌ های باریک و مستطیلی استفاده نکنند.

فرم صورت مربعی

افراد با فرم صورت مربعی به طور تقریبی طول و عرض صورت آن ها برابر است. آن ها دارای چانه بزرگ، فک بزرگ، گونه‌ های پهن و پیشانی پهن هستند.

بنابراین باید عینک‌هایی که خطوط و منحنی‌های صورتشان را نشان می ‌دهند، خریداری کنند.

عینک ‌های چشم گربه ‌ای، دایره ‌ای و بیضی برای این افراد مناسب هستند، زیرا صورت آن ها را کمی گرد تر نشان می‌ دهند. همچنین باید از عینک ‌های مربعی یا مستطیلی استفاده کنند.

عینک متناسب با فرم صورت
انتخاب عینک مناسب

فرم صورت قلبی شکل

اجزای صورت قلبی شکل، شامل فک بلند مخروطی شکل، پیشانی پهن و بزرگ، چانه کوچک و گونه‌ های بلند استخوانی می‌ شود.

افرادی که دارای فرم صورت قلبی شکل هستند، باید فریم عینکی انتخاب کنند که میان قسمت بالا و پایین صورت تعادل ایجاد کند. عینک ‌های بزرگی که موجب بزرگ تر به نظر امدن قسمت بالایی صورت و کوچک نشان دادن قسمت پایینی صورت می‌ شود، را نباید انتخاب کنند.
آن ها باید عینک ‌های نازک یا بدون فریم، عینک با فریم‌ های رنگ روشن، چشم گربه‌ ای و دایره‌ ای انتخاب کنند.

فرم صورت مثلثی

فرم صورت مثلثی به آن دسته افرادی گفته می ‌شود که پیشانی کوچک و باریک، چانه و فک پهن و زاویه ‌دار دارند.

عینک‌های مستطیلی، مربعی و چشم گربه ‌ای که دارای لبه ‌های کشیده و تیز هستند برای فرم صورت مثلثی مناسب است. زیرا میان اجزای صورت آن ها تعادل ایجاد می ‌کند.

فرم صورت لوزی

یکی از نادر ترین فرم ‌های صورت، فرم صورت لوزی است، که افراد دارای فک و چانه کوچک و پیشانی کوچک و باریک هستند. اما گونه ‌های آن ها پهن، برجسته و بلند است، که صورت آن ها را مشابه لوزی می ‌کند.

افراد با این فرم صورت باید عینک ‌های بیضی، دایره‌ ای، چشم گربه‌ ای و عینک‌ هایی که فریم آن ها دارای جزئیات است، را انتخاب کنند.

دو نکته مهم در انتخاب عینک متناسب با فرم صورت
همان طور که در مطالب قبلی متوجه شدید، انتخاب عینک متناسب با فرم صورت در جذابیت استایل شما بسیار تاثیرگذار است. بنابراین باید این دو نکته را در زمان خرید عینک در نظر داشته باشید:

۱_فریم عینک انتخابی باید میان اجزای صورت شما تعادل ایجاد کند.
۲_فریم عینک مد نظر باید با فرم صورت شما متضاد باشد، به طور مثال اگر شما فرم صورت دایره‌ ای دارید، عینک‌ های دایره ‌ای یا بیضی را نباید انتخاب کنید.

انتخاب عینک متناسب با فرم صورت
عینک مناسب فرم صورت

 

روش ساده و آسان برای تشخیص نوع فرم صورت

اگر می‌ خواهید فرم صورت خود را تشخیص دهید، موهای خود را به طور کامل جمع کرده و روبروی آینه بایستید. سپس شروع به کشیدن حالت فرم صورت خود در آینه کنید، این کار را باید یک بار دیگر در حالی که لبخند می ‌زنید، انجام دهید و بدین ترتیب عینک متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید.

امکان دارد فرم صورت شما یکی از انواع فرم ‌های صورت نام برده یا ترکیبی باشد.

دو تصویر کشیده شده را با یکدیگر مقایسه کنید، اگر آن ها یکی بودند، فرم صورت شما نیز یکی است، اما اگر دو تصویر با یکدیگر تفاوت داشته باشند، فرم صورت شما ترکیبی است.

توجه به اجزای صورت  یکی دیگر از روش‌ های تشخیص عینک متناسب با فرم صورت است. شما باید ویژگی‌ های صورت خود را پیدا کنید. پس فرمی که دارای این ویژگی‌ ها است، نوع فرم صورت شما می شود.

نتیجه گیری

شما در این مقاله در مورد انواع فرم صورت و فریم عینک متناسب با فرم صورت اطلاعات لازم را به دست آوردید. بنابراین شما می‌ توانید هنگام خرید، عینک متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید و با یک استایل تکمیل و زیبا روز های خود را سپری کنید

همچنین شما میتوانید برای نگهداری و تمیز کردن عینک خود از دستمال  عینک استفاده کرده  تا مانع از خط و خش بر روی لنز عینک خود شوید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x