021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

جذابیت ظاهری با عینک: چگونه با فریم عینک خود را جذاب تر کنیم؟

جذابیت ظاهری با عینک

نوع و متریال فریم عینک یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی جذابیت ظاهری با عینک است. به عبارت ساده هرچه فریم عینک از تناسب بیشتری با شرایط چهره برخوردار باشد جذابیت ظاهری چهره فرد استفاده کننده  بیشتر نمایان می شود.

معمولاً فریم عینک ها از لحاظ ساختار و شکل ظاهری از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند به شکلی که هر کس می تواند متناسب با چهره خود نوع فریم عینک را از لحاظ جنس، رنگ، ضخامت و شکل انتخاب نماید.

هرچند بعضی از افراد بدون توجه به تاثیر عینک بر جذابیت ظاهری ، اقدام به خرید مدل های ساده و بی پیرایه آن می کنند. اما بیشتر افراد نسبت به تاثیر فریم عینک بر جذابیت چهره آگاه بوده و  در هنگام انتخاب فریم عینک به سراغ فریم های جدید، چند ضلعی، لوکسی با رنگ بندی های متفاوت و جدید می روند  که از  تناسب لازم با چهره آنها برخوردار باشد.  

عوامل تشکیل دهنده  و تاثیر گذار بر جذابیت با عینک

همانطور که گفته شد فریم عینک از لحاظ جنس، رنگ، ضخامت و شکل قاب از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند به شکلی که هر کس می تواند با توجه به سلیقه و ویژگی های ظاهری خود نوع مناسب و متناسب با چهره خود را انتخاب نماید.

  استفاده منطقی و درست از ویژگی‌های متنوع ظاهری فریم می‌تواند تاثیر زیاد و غیر قابل انکاری در جذابیت ظاهری با عینک داشته باشد.

 بنابراین آشنایی با ویژگی‌های مختلف فریم و لحاظ کردن آنها در عینک مورد استفاده می‌تواند ابزاری مناسب برای بالا بردن کیفیت دیداری عینک باشد.

در ادامه به برخی از عوامل تعیین کننده و تاثیرگذار فریم پرداخته می‌شود  که می‌تواند در جذابیت ظاهری با عینک موثر باشد.

جنس قاب یا فریم عینک 

جنس قاب یا فریم عینک  از مواد یا متریال های مختلف ساخته می شود به شکلی که هر کس می تواند با توجه به سلیقه و چهره خود فریم مناسب را انتخاب و خریداری نماید. وزن، رنگ، انعطاف پذیری و استحکام بدنه از عوامل مهم و تعیین کننده در انتخاب فریم عینک های آفتابی و طبی است و یکی از مواردی است که به جذابیت ظاهری با عینک کمک میکند.

به عبارت ساده هر کس با توجه به شرایط استفاده از عینک، فریم آن را انتخاب می کند یعنی اگر فرد بخواهد مدت طولانی  از عینک خود استفاده کند به سراغ فریم هایی با طول عمر و ماندگاری بالا می رود و اگر فرد بخواهد عینکی منحصر به فرد و خاص داشته باشد کمتر بر روی استحکام فریم عینک تاکید کرده و بیشتر به شرایط ظاهری آن توجه می کند.

 فریم عینک از لحاظ جنس به دو گروه کلی فلزی و غیر فلزی تقسیم می شود. فریم های  فلزی و غیر فلزی از تنوع زیادی برخوردار هستند به شکلی از که فریم های فلزی می توان به مواردی مانند فریم های بریلیومی، فریم های فلکسون، فریم های تیتانیومی، فریم های آلومینیومی و غیره اشاره کرد.

 فریم عینک پلاستیکی، فریم tr90، فریم عینک کائوچو هم از جمله فریم های غیر فلزی هستند. لازم به ذکر است که فریم های پلاستیکی هم از لحاظ جنس بسیار متنوع هستند به شکلی  که از نمونه های پر مصرف آن می توان به مواردی مثل فریم های زیلونایت و سلولز استات، فریم های نایلونی یا ترکیبی، پروپیونات و غیره اشاره کرد.

 رنگ قاب یا فریم عینک

رنگ فریم یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در جذابیت ظاهری با عینک است به عبارت دیگر رنگ فریم عینک در جذابیت عینک و چهره فرد استفاده کننده بسیار موثر است. از عوامل موثر و تعیین کننده در انتخاب رنگ ین فریم عینک می توان به موارد مانند رنگ پوست، چشم و موی فرد استفاده کننده اشاره کرد.

 برای آنکه فریم عینک طبی یا آفتابی بر روی چهره زیباتر دیده شود می بایست رنگ انتخاب شده آن از تناسب لازم با پوست یا رنگ موهای فرد استفاده کننده برخوردار باشد چون عدم تناسب  رنگ فریم عینک با چهره فرد استفاده کننده باعث برهم خوردن توازن ظاهری می شود.

پوست صورت از لحاظ رنگ به دو گروه کلی سرد و گرم تقسیم می شود به عبارت دیگر پوست های گرم معمولاً متمایل به رنگ  زرد یا سبز هستند.

در حالی که پوست های سرد بیشتر به رنگ صورتی یا آبی تمایل دارند و اگر افرادی در بافت صورت خود به طور همزمان این دو رنگ را داشته باشند باید رنگ فریم عینک خود را متناسب با رنگ مو یا چشم های خود انتخاب نمایند.

 به طور کلی افراد با تناژهای رنگ  گرم پوست چهره باید  برای انتخاب رنگ فریم عینک به رنگ های گرم مثل رنگ های بژ، طلایی، زرد، قرمز، نارنجی قهوه ای، صورتی و غیره توجه کنند و افرادی با تناژهای  سرد رنگ پوست بهتر است در رنگ هایی مثل مشکی، طوسی، آبی، صورتی و بنفش دنبال رنگ متناسب با پوست چهره خود باشند.

 همچنین کسانی که ترکیبی از تناژهای رنگ و سرد و گرم در چهره آنها وجود دارد بهتر است از رنگ های لاک پشتی، ببری یا پلنگی برای انتخاب رنگ فریم خود استفاده کنند.

ضخامت فریم عینک و تاثیر آن بر جذابیت ظاهری با عینک

ضخامت یا نازک بودن فریم عینک یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در جذابیت ظاهری با عینک است.  البته باید به این نکته توجه داشت که شرایط چهره یعنی بزرگ یا باریک بودن آن،  دراز و گرد بودن چهره یا رنگ پوست صورت از عوامل مهم و تعیین کننده در انتخاب ضخامت عینک است.

 به عبارت دیگر هرچه ضخامت و  اندازه بخش های مختلف فریم عینک از تناسب بیشتری با چهره فرد استفاده کننده برخوردار باشد به چهره او زیبایی و جذابیت بیشتری می دهد.

ضخیم یا نازک بودن فریم عینک، در عینک های طبی و آفتابی امری مرسوم است به شکلی که هر کس می تواند با انتخاب نوع مناسب آن،  عینک  خود را جذاب تر و چشم ‌نواز تر نماید.

شکل قاب عینک و اهمیت آن در جذابیت ظاهری با عینک  

شکل قاب یا فریم عینک یکی دیگر از عوامل مهم و تعیین کننده در جذابیت ظاهری با عینک است عینک ها از لحاظ شکل به چند دسته مهم عینک های مستطیلی، مربعی، بیضی و دایره ای شکل تقسیم می شوند. معمولاً انتخاب نوع مناسب فضایی که لنزهای عینک در آن قرار می گیرد می تواند جذابیت چهره را کم یا زیاد کند.

هرچند انتخاب نوع عینک از لحاظ شکل لنزهای آن امری سلیقه ای است اما اگر شکل انتخاب شده از تناسب لازم با قاب صورت،  رنگ چشم ها، مو و صورت برخوردار نباشد باعث برهم خوردن تناسب ظاهری و پایین آمدن جذابیت فریم عینک می شود.

سخن پایانی

چگونه با فریم، عینک خود را جذاب تر کنیم؟  سوالی متداول است که ذهن افراد استفاده کننده از عینک ‌های طبی و آفتابی را به خود مشغول می ‌کند.  درکنار همه مواردی که به آنها اشاره شد لوازم جانبی عینک  مثل بند عینک و  جلد عینک نیز میتوانند در جذابیت ظاهری با عینک بسیار موثر باشند.

امروزه مثل گذشته ‌های دور عینک فقط ابزاری ساده و کار راه انداز برای افزایش کیفیت بینایی نیست بلکه شرایط ظاهری فریم و  جلد عینک می‌تواند تاثیر غیر قابل انکاری در زیبایی و جذابیت ظاهری داشته باشد. همچنین مواردی مثل دستمال عینک و  اسپری عینک  که یکی از لوازم جانبی عینک میباشد کمک میکنند که  تا شفافیت و کیفیت عدسی عینک حفظ شود علاوه بر آن درجذابیت ظاهری عینک هم تاثیرگذار خواهد بود.

بنابراین افرادی که به دلایل مختلف از عینک‌ های طبی و آفتابی استفاده می ‌کنند  باید در هنگام انتخاب فریم عینک، دقت بیشتری به خرج دهند و به شرایط ظاهری فریم از منظر جنس، رنگ، شکل و ابعاد توجه‌ نمایند. بطور کلی زیبایی و توازن فریم، عینک می‌تواند در جذابیت آن بسیار موثر و قابل توجه باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x