021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

چگونه یک عینک طبی استاندارد را تشخیص بدهیم؟

عینک طبی استاندارد

استفاده از عینک طبی در مراقبت از چشم ها اهمیت زیادی دارد. البته در خرید عینک طبی باید به برخی از نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید تا بتوانید براساس آن عینک طبی مناسب و استانداردی را انتخاب کنید.

سعی کنید عینک طبی را انتخاب کنید که متناسب با فرم صورتتان باشد به این دلیل که در بیشتر مواقع برای محافظت از چشم ها باید آن را به چشم ها بزنید.

از طرفی انتخاب یک عینک طبی مستحکم نیز نقش بسزایی در ماندگاری و طول عمر بالای آن دارد. با توجه به این امر سعی کنید عینک طبی را که انتخاب میکنید شیشه های سنگین نداشته باشد و از طرفی از استحکام بالایی نیز برخوردار باشد.

به طور حتم اگر شما هم قصد خرید عینک طبی را دارید حتما با این سوال مواجه خواهید شد که چگونه یک عینک طبی استاندارد را باید تشخیص داد؟

ما در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت . اینکه یک عینک طبی خوب چه ویژگی هایی دارد و در زمان خرید یک عینک طبی استاندارد باید به چه مواردی توجه داشت از مهمترین مواردی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

عینک طبی
استفاده از عینک طبی در مراقبت از چشم ها

ویژگی های مهم یک عینک طبی استاندارد مناسب

عینک طبی مناسب، استاندارد و متناسب با چشم های ما مشخصات زیادی دارد که در ادامه به برخی از مهمترین مقاصد آن می پردازیم. از مشخصات مهم یک عینک طبی خوب لنز، فریم و عدسی عینک است که باید این موارد از استاندارد لازم برخوردار باشند.

از طرفی برای خرید عینک طبی باید از فروشگاه های معتبر آن را خریداری کنید و از معتبر بودن فروشگاه ها نیز اطمینان یابید. به طور یقین فروشگاه های معتبر بهترین و در عین حال با کیفیت ترین عینک طبی را به مشتریان ارائه می دهند.

تشخیص یک عینک طبی استاندارد

خرید عینک طبی باید مطابق با استانداردهای لازم در مورد اصول کلی انتخاب عدسی، فریم و لنز عینک که البته این اصول کلی انتخاب عینک طبی استاندارد عبارت اند از:

عینک طبی استاندارد مناسب
ویژگی های مهم یک عینک طبی استاندارد مناسب

عدسی مناسب

در زمان خرید عینک طبی باید به عدسی آن توجه ویژه ای داشته باشید. در واقع عدسی عینک طبی باید همگن، اشتعال ناپذیر و شفاف باشد. البته نباید در عدسی رگه، حباب یا مواد ناخالص وجود داشته باشد.

از طرفی عدسی عینک باید متناسب با جهات مختلف حرکت چشم از انحنای متناسبی نیز برخوردار باشد. به این دلیل که عدسی عینک در فاصله معینی از چشم قرار می گیرد.

در زمان بررسی کردن عدسی عینک باید به مواردی همچون وضوح دید،راحتی ، ایمنی و همچنین ظاهر چشم توجه زیادی داشته باشید. با توجه به اینکه عدسی چشم نقش بسزایی در کارآیی چشم ها دارد به همین دلیل باید از مقاومت و شفافیت بالایی نیز برخوردار باشد.

انتخاب یک عینک طبی استاندارد باید با در نظر گرفتن عدسی آن انجام شود. در واقع عدسی عینک باید استحکام بالایی داشته باشد و در برابر هر گونه فشار و حرارت نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

در زمان تشخیص و خرید عینک طبی استاندارد باید به راحتی و متناسب بودن شیشه عینک نیز همچون موارد دیگر توجه داشته باشید.

انواع متنوعی از عدسی شیشه های عینک وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت. با شناخت هر کدام از عدسی عینک طبی به راحتی می توانید عینک طبی استاندارد را مطابق با آن انتخاب کنید.

عدسی عینک طبی از جنس شیشه ای

در گذشته از عدسی شیشه ای در عینک ها استفاده می شد که البته به دلیل وزن سنگین و همچنین آسیبی که در زمان شکستن به چشم ها وارد می کند استفاده از این نوع عدسی عینک کم کم رو به منسوخی می رود. عدسی شیشه عینک در زمان وارد شدن ضربه به راحتی میشکند که این امر موجب آسیب های زیادی به چشم ها می شود.

عدسی عینک طبی جنس پلی کربنات

عدسی عینک طبی که جنس پلی کربناتی داشته باشد بسیار محبوب بوده و متقاضی زیادی دارد. این نوع عدسی عینک در فشار و ضربه بسیار مقاوم بوده و استحکام بالایی دارد. از طرفی وزن آن سبک است و بیشتر برای عینک های کودکان و همچنین عینک های ورزشی به کار می رود.

عدسی عینک طبی جنس پلاستیک

عدسی عینک طبی از جنس پلاستیک این روزها نسبت به سایر جنس های عدسی رایج تر است. در واقع عدسی عینک پلاستیکی کیفیت بالاتری دارد و همچنین وزن آن سبک بوده و قیمت مناسب تری نیز دارد.

عدسی عینک طبی کروی

این نوع عدسی های عینک با توجه به شکل ظاهری که دارند اغلب کروی هستند. ضخامت این نوع عدسی عینک کم و البته سطح صافی نیز دارد.

 

انواع فریم مناسب و محبوب
فریم مناسب برای عینک طبی استاندارد

فریم مناسب برای عینک طبی استاندارد

مورد دیگری که در زمان تشخیص یک عینک طبی استاندارد باید به آن توجه داشته باشید در واقع فریم عینک طبی است. در زمان بررسی فریم عینک طبی باید به فرم و اندازه صورت خود توجه کنید.

این بدین معنی است که عینک طبی باید متناسب با فرم چهره تان باشد. با انتخاب عینک طبی متناسب با فرم چهره شما، به طور یقین جذابیت و زیبایی چهره شما نیز چندین برابر خواهد شد.

انواع متنوعی از فریم عینک طبی وجود دارد که باید به جنس فریم نیز توجه داشته باشید. در بین جنس های متنوع از فریم های عینک همچون پلاستیکی، فلزی و کائوچویی باید به دنبال مناسب ترین جنس فریم عینک طبی باشید.

نحوه اندازه گیری سایز عینک طبی استاندارد

نگران اندازه گیری سایز عینک طبی نباشید چرا که اندازه گیری آن مقوله سخت و پیچیده ای نیست. البته اندازه گیری سایز عینک طبی در زمان انتخاب موقع خرید فریم عینک اهمیت زیادی دارد.

با انتخاب و اندازه گیری درست عینک طبی دیگر شما با کوچکی و بزرگی عینک بعد از خریداری آن مواجه نخواهید شد. بنابراین بهتر است با نحوه اندازه گیری عینک طبی آشنا شوید و در این رابطه اطلاعات لازم را بدانید. اندازه گیری عینک طبی شامل موارد زیر است:

بررسی اعداد درج شده روی دسته عینک

برای انتخاب و اندازه گیری عینک طبی باید به سراغ اعداد درج شده روی دسته عینک بروید. به عنوان مثال اگر بر روی دسته عینک عددهای همچون 55، 18-145 میلی متر درج شده باشد این اعداد به این صورت تعبیر می شود.

با توجه به اینکه میلی متر پهنای لنز را نشان می دهد اغلب این عدد به صورت دو رقمی 55 بوده و البته بین دو عدد 40 تا 62 میلی متر نیز متغیر می باشد.

پهنای پل عینک نیز به صورت میلی متر نمایش داده می شود که البته این عدد به صورت دو رقمی بوده و اغلب 18 است. البته پهنای پل عینک نیز بین دو عدد 14 تا 24 ملی مر تیز متغیر است.

اندازه کلی دسته نیز به صورت میلی متر نشان داده می شود که به صورت 145 است و همچنین این عدد نیز بین 110 تا 150 متغیر است.

اندازه گیری عینک طبی در خانه نیز به چه روشی انجام می گیرد؟

برای اندازه گیری عینک طبی در خانه شما نیاز به خط کش یا متر و همچنین آینه نیاز خواهید داشت. با در دست داشتن خط کش یا متر مقابل آینه بایستید و به موازات چشم ها متر یا خط کش را قرار دهید. در ادامه فاصله بین گوش چپ را تا گوش سمت راست اندازه گیری کنید و اندازه گیری محاسبه شده را یادداشت کنید.

 

استفاده از عینک طبی استاندارد
اندازه گیری عینک طبی استاندارد

مزیت های استفاده از عینک طبی استاندارد

عینک طبی برای چشم ها با مزیت های زیادی همراه است که در ادامه برخی از مهمترین مزیت های استفاده از عینک طبی را بیان خواهیم کرد.

  • عینک طبی قیمت مناسب تری نسبت به لنزهای طبی دارد.
  • در برابر گرد و خاک و وزش باد به خوبی از چشم ها محافظت می کند.
  • عینک طبی به دلیل قرار گیری در خارج از چشم ها دچار عفونت نمی شود یا اینکه خیلی کم پیش می آید که عینک در برابر عفونت قرار بگیرد.
  • با توجه به استحکام و دوام بالایی که دارد می توانید سال های طولانی از آن استفاده کنید که البته در استفاده از لنز این امر صدق نمی کند و شما باید پس از مدتی لنز را تعویض کنید.

روش های نگهداری از عینک طبی استاندارد

عینک طبی یک وسیله بسیار کارآمد برای مراقبت از چشم ها است. در واقع اگر عینک طبی استاندارد و مناسبی را انتخاب کنید به مرور زمان یادتان می رود که اصلا عینک بر چشم هایتان دارید.

به طور یقین نگهداری درست از عینک موجب ماندگاری و طول عمر بالای آن می شود. به این نکته دقت داشته باشید که عینک طبی خود را همیشه در جلد عینک یا کاور عینک آن قرار دهید.

در جلد عینک مورد نظر باید برای محافظت هر چه بیشتر عینک پد محافظتی باشد. تمیز کردن مرتب عینک طبی را جدی بگیرید و به طور منظم آن را با دستمال عینک تمیز کنید.

از تمیز کردن آن با مواد شیمیایی و الکل خودداری کنید به این دلیل که ممکن است عدسی چشم آسیب ببیند. حتما از اسپری عینک استفاده کنید. امروزه در بازار قیمت اسپری عینک مناسب بوده و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. زیرا استفاده مرتب از آن باعث شفافیت لنزهای عینک شما و نگه داری بهتر عینک می‌شود.

سخن پایانی

در زمان انتخاب عینک طبی استاندارد باید به فرم صورت خود توجه کنید و مواردی همچون عدسی و فریم عینک را مورد بررسی قرار دهید. البته در کنار این موارد بهتر است قیمت عینک را هم در نظر داشته باشید تا بتوانید متناسب با بودجه خود عینک طبی را انتخاب کنید.در نظر گرفتن این موارد شما را در تشخیص عینک طبی استاندارد یاری خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x