021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

4 راه کار ساده برای از بین بردن خط و خش لنز عینک

از بین بردن خط و خش لنز عینک

دلایل زیادی باعث به وجود آمدن خط و خش بر روی لنز عینک می شود مخصوصا استفاده نکردن از جلد عینک. با این حال دیدن خط و خش بر روی لنز عینک زیاد خوشایند نیست و ظاهر عینک را به کل تغییر می دهد. علاوه بر آن نیز خط و خش بر روی عینک موجب سردرد می شود که در پی آن میزان دید را هم کاهش می دهد. گاهی اوقات ممکن است عینک از جیبتان به هر دلیلی بایفتد و بر روی لنز آن خط و خش ایجاد شود. با این حال هزینه ای که بابت عینک پرداخت کرده اید با به وجود آمدن خط و خش بر روی لنز آن در شما نگرانی ایجاد خواهد کرد.

به طور حتم این سوال بعد از مشاهده خط و خش بر روی لنز عینک در ذهن شما خطور می کندکه از بین بردن خط و خش لنز عینک چه کاری می توان انجام داد؟ اگر چه خط و خش بر روی عینک بر اثر برخی از عوامل ایجاد می شود و این مساله شما را نگران می کند. اما ما در این مقاله برخی از راهکارهای ساده را برای از بین بردن خط و خش لنز عینک برایتان بیان می کنیم. شما با بکار بردن این راهکارها به راحتی می توانید با مواد ساده ای که دم دستان است  که هر گونه خط و خش بر روی لنز عینک را از بین ببرید. پیشنهاد ما به شما این است که در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

راه کارهای ساده از بین بردن خط و خش

مراقبت از عینک در واقع به معنی مراقبت از چشم ها است به این دلیل که چشم ها ارتباط مستقیمی با لنز عینک دارند. بنابراین اگر لنز عینک دچار خط و خش و هر گونه آسیبی شود به طور یقین چشم ها نیز بر اثر تاری دید حاصل از خط و خش دید خوبی نخواهند داشت. با این حال جای نگرانی نیست بلکه برخی از راهکارهای ساده  هستند که می توان با بکار بردن آن ها هر گونه خط و خشی را بر روی لنز عینک از بین برد.

از بین بردن خش عینک با خمیر دندان
حمیر دندان برای خط و خش لنز عینک

1. استفاده از خمیر دندان

به طوزر حتم با شنیدن نام خمیر دندان به عنوان یک راهکار ساده برای از بین بردن خط و خش به این فکر بایفتید که آیا ممکن است خمیر دندان چنین کاربردی داشته باشد؟ بله همین طور است خمیر دندان به جزء  تمیز کردن دندان کاربردهایی دیگری از جمله از بین بردن خط و خش بر روی لنز عینک را دارد.اگر چه خط و خش بر روی لنز عینک به دلایل زیادی در طول زندگی روزمره ما ایجاد شود، به طور مثال از کیف یا جیب می افتد  یا اینکه با برخورد به جسم نوک تیز لنز آن دچار خط و خش می شود .اما می توان هر گونه خط و خش بر روی آن را با استفاده از راهکارهای ساده از جمله خمیر دندان از بین برد.

خوشبختانه، بسیاری از تاکتیک های آسان وجود دارد که می توانید به راحتی با بکاربردن  آن ها هر گونه خط و خش بر روی لنز عینک را از بین ببرید. همین خمیر دندانی که دم دستتان است و در طول شبانه روز چند بار از آن استفاده می کنید راهکار خوبی برای از بین بردن خط و خش بر روی لنز عینک به حساب می آید.

البته به این نکته دقت داشته باشید که منظور از خمیر دندان این نیست که شما خمیر دندان گران قیمتی  خریداری کنید بلکه با هر خمیر دندانی که مصرف می کنید می توانید این کار را انجام دهید. البته باید خمیر دندان غیر ساینده و بدون ژل باشد.  مقدار کمی از خمیر دندان را روی محل خراش روی لنز عینک قرار دهید و با استفاده از یک پنبه یا پارچه آن را به آرامی با حرکات دایره‌ای نرم بمالید.

مالش را با حرکات دایره ای کوچک برای چند ثانیه ادامه دهید. صبور باشید و این کار را به صورت دایره ای وار به آرامی انجام دهید.  در انتها نیز عینک را با آب  بشویید و با یک دستمال نرم و لطیف به خوبی خشک و تمیز کنید. در ادامه اگر اثری از خط و خش بر روی لنز عینک مشاهده کردید می توانید وقت بگذارید و مجددا عملیات تمیزکاری با خمیر دندان را بر روی آن انجام دهید و در انتها نیز با آب بشویید. این راهکار یکی از روش های کم هزینه و البته مقرون به صرفه برای از بین بردن هر گونه خط و خش بر روی لنز عینک است.

2. استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت تمیز کننده ای فوق العاده ای دارد. کدبانوها در تمیزکاری سرویس های اشپزخانه، کابینت، سطح گاز و … از جوش شیرین استفاده می کنند. شاید برایتان جالب باشید که جوش شیرین خاصیت شگفت انگیزی در پاک کردن و از بین بردن خط و خش بر روی لنز عینک دارد. برای استفاده از جوش شیرین بهتر است طبق دستورالعمل زیر پیش بروید تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید.

یک قاشق جوش شیرین را با نصف قاشق آب ترکیب کنید. در اثر ترکیب جوش شیرین و آب خمیر غلیظی حاصل می شود و می توانید این خمیر غلیظ را روی لنز عینک قرار دهید. خمیر را روی لنز قرار داده و به آرامی با استفاده از پارچه ای نرم یا توپ پنبه ای خمیر را روی لنز عینک در همان قسمتی که خط و خش ایجاد شده به خوبی ماساژ دهید. با حرکات دایره ای مالش خمیر را روی لنز به مدت 20 ثانیه ادامه دهید.

در ادامه نیز لنز عینک را با آب به خوبی بشویید تا خمیر به طور کامل از روی لنز عینک پاک شود. سپس از یک پارچه نرم و لطیف به ارامی بدون اینکه کوچکترین اسبی به عینک وارد شود لنز آن را به خوبی خشک و تمیز کنید. در صورتی که خط و خش به طور کامل پاک شود می توانید آن را به خوبی خشک کرده و در جای مناسب نگهداری کنید. البته اگر بازهم علائم خط و خش بر روی لنز عینک پیدا شد می توانید عملیات تمیز کاری لنز عینک با ترکیب جوش شیرین و اب را باز هم تکرار کنید تا خط و خش بر روی لنز عینک به خوبی محو شود.

 خش لنز عینک
خط و خش لنز عینک

3. پولیش فلزی برای از بین بردن خط و خش لنز عینک

پولش فزی نیز یکی از راهکارهای ساده  و کاربردی  برای از بین بردن خط و خش لنز عینک است.  برای بکار بردن این راهکار به منظور از بین بردن خط و خش بر روی لنز عینک بهتر است مقداری از پولیش فلزی را بر روی لنز قرار دهید. دستمال کاغذی را بردارید و پولیش فلزی را به آرامی بر روی لنز عینک مالش دهید. در انجام این روش بهتر است وقت بگذارید و صبور باشید چرا که ممکن است این عملیات کمی طول بکشد تا خط و خش به خوبی از روی لنز عینک پاک شود. در ادامه نیز لنز عینک را با استفاده از دستمال عینک به خوبی پاک کنید.

4. واکس تمیز کننده ماشین

شاید برایتان جالب باشد اما واکس تمیز کننده ماشین نیز می تواند هر گونه خط و خش بر روی لنز عینک را به خوبی از بین ببرد. این یک روش عالی برای محو کردن هر گونه خط و خش بر روی لنز عینک است که در یک کلام می توان بیان کرد که این محصول در محو کردن خط و خش بر روی لنز عینک معجزه می کند. این روش نسبت به دیگر روش ها ایمن تر است و کارآیی بالاتری دارد.

در انجام این روش بهتر است بر روی لنز عینک مقداری از واکس تمیز کننده خودرو بریزیدو با استفاده از یک پارچه نرم آن را به طور کامل بر روی لنز ملش دهید. در انجام این روش بهتر است صبر پیشه کنید و به آرامی پارچه را روی لنز مالش دهید تا خط و خش بر روی لنز عینک به طور کامل شود و علاو بر آن نیز لنز عینک شفاف تر و تمیز تر شود.

پاک کردن خط و خش عینک
پاک کردن خش عینک

بکار بردن چند ترفند برای نگهداری صحیح از عینک و در امان ماندن آن از هر گونه خط و خش

خط و خش بر روی عینک وضعیت نگران کننده ای را برای هر فردی به وجود می آورد اما با بکاربردن چندین ترفند می توان عینک خود را از هر گونه خط و خش در امان نگه داشت. این ترفندها عبارت اند از:

برای پاک کردن لنز عینک خود از لباس، بخار دهان یا چیزهای دیگر استفاده نکنید به این دلیل که این موارد به نوبه خود موجب خط و خش بر روی لنز عینک می شوند.

برای تمیز کردن عینک خود از دستمال نرم  یا میکروفایبری استفاده کنید.

سخن پایانی

تمیز نگه داشتن و مواظبت درست از عینک در واقع حکم مواظبت کردن از چشم ها است. بنابراین بهتر است با روش ها صحیح به خوبی از عینک خود مواظبت کنید تا هیچگونه خط و خشی بر روی لنز عینک به وجود نیاید. البته در صورتی که بر روی لنز عینک خط و خشی ایجاد شد می توانید با راهکارهای ساده ای که در متن بیان کردیم هر گونه خط و خشی که بر روی لنز عینک ایجاد شده است را به خوبی محو کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x