021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

عینک دید در شب چیست ؟

عینک دید در شب چیست ؟

عینک دید در شب ابزاری مناسب و کاربردی برای دید در شب است به این معنا که لنزهای این نوع عینک طوری طراحی می شود که علاوه بر افزایش دید در شب با کاهش کنتراست و درخشندگی نور چراغ های مختلف باعث بهبود کیفیت دید شود.

عینک دید در شب ابزاری مناسب برای استفاده در هنگام رانندگی است چون هم باعث افزایش دید راننده در نقاط تاریک می شود و هم با کاهش کنتراست و درخشندگی نورهای مختلف از تصادفات رانندگی جلوگیری می نماید.

عینک دید در شب همچنین ابزاری مناسب و کاربردی برای افرادی است که چشم های حساسی دارند و ممکن است چشمان آنها در مواجه با نور های شدیدی که در شب به وسیله چراغ های مختلف تابیده می شود دچار مشکل شده و دید آنها را برای لحظاتی مختل کند.

همچنین استفاده و به کارگیری عینک های دید در شب می تواند برای افرادی مثل شکارچی ها و مرزبانان که پیوسته در شب فعالیت می کنند مفید باشد چون عینک دید در شب به آن ها کمک می کند که با کیفیت دید بهتری کارهای خود را انجام دهند.

انواع عینک دید در شب

عینک های دید در شب از لحاظ شرایط ظاهری و کیفیت لنزهای استفاده شده در آنها از تنوع بالایی برخوردار هستند به شکلی که هر کس میتواند عینک متناسب با شرایط خود از لحاظ زیبایی ظاهری یا قابلیت دید در شب، انتخاب کرده و خریداری نماید.

همچنین هنگام خرید فریم عینک دید در شب به تناسب آن با صورت خود بسیار دقت کنید چرا که انتخاب عینکی که به فرم صورت شما بیاید بسیار مهم است .

در ادامه به برخی از انواع عینک های دید در شب که از مقبولیت بیشتری برخوردار هستند پرداخته می شود.

 

عینک OPTIX

عینک OPTIX
عینک OPTIX عینک دید در شب

 

عینک OPTIX یکی از انواع عینک های دید در شب است این نوع عینک از نظر ظاهری بسیار شبیه عینک های ایمنی و پرواز است.

از قابلیت ها و ویژگی های این نوع عینک دید در شب آن است که کاربر برای استفاده از آن لازم نیست عینک طبی خود را بردارد بلکه می تواند آن را بر روی عینک طبی قرار داده و علاوه بر افزایش کیفیت دید در شب دچار مشکل و پایین آمدن کیفیت بینایی نگردد.

 

عینک آفتابی با لنز پلاریزه نشکن MYIAUR

از دیگر انواع عینک دید در شب، عینک آفتابی با لنز پلاریزه نشکن است، این نوع عینک از شرایط خوبی برای استفاده در وضعیت نور کم و هوای مه آلود برخوردار است.

به این معنا که کاربر می تواند با استفاده از این نوع عینک به راحتی در هوای مه آلود یا شرایط نور کم رانندگی کرده یا کارهای مختلف را انجام دهد و دچار مشکل نشود همچنین لنز پلاریزه این نوع عینک نشکن بوده و از مقاومت خوبی در مقابل ضربه و افتادن برخوردار است به عبارت دیگر به راحتی دچار ترک و شکستگی نمی شود.

عینک آفتابی با لنز پلاریزه نشکن MYIAUR
عینک آفتابی با لنز پلاریزه MYIAUR

 

عینک دید در شب CLEAR NIGHT

عینک دید در شب CLEAR NIGHT یکی دیگر از انواع عینک دید در شب است که دارای قاب فلزی و محکمی بوده و به دلیل داشتن خاصیت ضد تشعشعی از شرایط مناسبی برای استفاده و بهبود دید در شب برخوردار است.

از مشخصات و ویژگی های این نوع عینک دید در شب می توانند به مواردی مثل قاب فلزی مستحکم و لنزهای پلاریزه TAC اشاره کرد که در نوع خود بی نظیر بوده و باعث افزایش دید در شب می شود.

عینک دید در شب CLEAR NIGHT
عینک CLEAR NIGHT

عینک دید در شب BLUPOND

عینک دید در شب BLUPOND یکی دیگر از انواع عینک های دید در شب است که از ویژگی های آن می توان به ضد تشعشع بودن اشاره کرد به این معنا که این نوع عینک از قابلیت ضد تشعشع بودن بالای برخوردار است و می تواند از چشم ها در برابر اشعه UV به راحتی محافظت نماید.

در لنز این نوع عینک از ۷ لایه مختلف استفاده شده است که به آن خاصیت ضد تشعشع بالایی می دهد و به راحتی از چشم ها در مقابل اشعه ها و تشعشع های مضر محافظت می کند.

عینک دید در شب BLUPOND
عینک BLUPOND

 

عینک دید در شب RIVBOS

 

عینک دید در شب RIVBOS یکی دیگر از انواع عینک های دید در شب است که به دلیل داشتن عدسی های آینه ای میزان بیشتری از شدت نور را فیلتر کرده و باعث بالا رفتن کیفیت دید در شب می شود.

از ویژگی های عینک دید در شب RIVBOS می توان به جنس انعطاف پذیر آن اشاره کرد که به راحتی بدون آنکه آسیبی ببیند یا بشکند خم می‌شود و حالت ارتجاعی دارد.

عینک دید در شب RIVBOS
عینک RIVBOS

عینک دید در شب با شیشه زرد

یکی دیگر از انواع عینک های دید در شب، عینک دید در شب با شیشه زرد است لنزهای عینک دید در شب زرد طوری طراحی شده است که باعث بهبود دید کاربر در شرایط نور بسیار کم می شود.

از دیگر ویژگی های این نوع عینک آن است که در هوای مه آلود و نور کم بسیار کاربردی است به این معنا که کاربر می تواند از آن برای رانندگی در شب و ورزش هایی مانند اسکی استفاده کند.

معمولاً در هنگام اسکی بر روی برف، انعکاس نور در ذرات برف و تابش آن به چشم ها باعث باز شدن مردمک چشم و آسیب رسیدن به آن ها می شود که استفاده از این نوع عینک از این امر جلوگیری کرده و کیفیت دید فرد استفاده کننده را افزایش می دهد.

 

 

تفاوت عینک های آفتابی و عینک های دید در شب

هرچند عینک های آفتابی و عینک های دید در شب برای محافظت از چشم در برابر نور و تشعشعات مضر کاربرد دارند اما ساختار و روال کار این عینک ها متفاوت است به این معنا که لنزهای عینک های آفتابی طوری طراحی می شود که از چشم کاربر در مقابل تابش نور شدید محافظت کرده و از ورود تشعشعات مضر نور به چشم ها جلوگیری کند.

اما ساختار لنزهای عینک دید در شب طوری طراحی می شود که علاوه بر کاهش ورود نور شدید چراغ ها به چشم و مختل شدن بینایی برای لحظاتی، باعث افزایش کیفیت دید کاربر در شرایط بسیار تاریک شود.

به عبارت دیگر ویژگی اصلی عینک دید در شب بهبود کیفیت دید در شرایط بدون نور یا نور بسیار ضعیف است. لنزهای این نوع عینک ها طوری طراحی می شود که کنتراست و درخشندگی نور‌ را کنترل می کند تا کاربر بتواند در شرایط نور کم و ضعیف دید بهتری داشته باشد.

عینک دید در شب بیشتر برای کسانی مفید است که در شب با شرایط نور کم یا خیره کننده فعالیت می کنند مثل رانندگان، مرزبانان و غیره.

اما عینک آفتابی برای محافظت از چشم در برابر نور مستقیم و پرتو ها یا تشعشعات UV کاربرد دارد. عینک های آفتابی مجهز به لنز هایی هستند که اشعه های مضر نور خورشید را فیلتر کرده و از آسیب رسیدن به چشم ها جلوگیری می کند.
عینک آفتابی همانطور که از نامش پیداست برای استفاده در روزهای آفتابی و فعالیت های خارج از فضای بسته مثل رانندگی، قدم زدن، ورزش و غیره کاربرد دارد.

 

در هنگام خرید عینک دید در شب باید به چه نکاتی توجه شود؟

از نکاتی که در هنگام خرید عینک دید در شب باید به آن توجه شود آن است که لنز اینگونه عینک ها طوری طراحی می شود که در هنگام شب به جذب نورهای مضر کمک کرده و باعث راحت شدن دید کاربر می شود.

به عبارت دیگر لنزهای این نوع عینک طوری طراحی شده است که کنتراست و درخشندگی نورها را کنترل کرده و باعث بهبود کیفیت دید می شود.

همچنین استفاده از عینک های دید در شب برای روز مناسب نیست چون لنز این گونه عینک ها مثل لنز عینک های آفتابی از قابلیت فیلتر کردن نور مستقیم آفتاب و پرتو های UV برخوردار نیست و نمی تواند از آسیب رساندن نورهای مضر به چشم جلوگیری کند.

به عبارت ساده لنز هر دو نوع عینک دید در شب یا آفتابی با توجه به شرایط و محیط استفاده طراحی شده است تا بتوانند با افزایش کیفیت دید و بهبود شرایط از چشم ها محافظت کنند.

از دیگر نکاتی که در هنگام تهیه و خرید عینک های آفتابی و دید در شب باید به آن توجه شود آن است که این نوع عینک ها از لحاظ زیبایی و شرایط ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند به عبارت دیگر عینک های دید در شب معمولاً از نظر ظاهری دارای لنزهای با رنگ زرد یا آبی تیره هستند که در شرایط نور کم، جذابیت و زیبایی ظاهری خاصی را به چهره کاربر می‌دهد.

اما عینک های روز یا آفتابی از نظر ظاهری دارای لنزهایی با رنگ های مختلف مثل خاکستری، آبی، سبز، قرمز و غیره هستند و ساختار لنزهای آنها طوری طراحی شده است که از چشم در برابر نور مستقیم آفتاب و پرتو های UV محافظت می کنند.

عینک های آفتابی یا روز برخلاف عینک های دید در شب به دلیل زیبایی ظاهری و جذابیت طراحی به عنوان یکی از لوازم مد و افزایش دهنده کیفیت استایل و زیبایی ظاهری کاربرد دارند.

از نکات دیگری که در هنگام خرید عینک های دید در شب و عینک روز یا آفتابی باید به آن توجه کرد آن است که عینک روز یا آفتابی برای استفاده در شب مناسب نیست.

همانطور که گفته شد لنزهای عینک های آفتابی ها روز طوری طراحی می شود که از چشم در مقابل نور مستقیم آفتاب و پرتو های مضر محافظت کند و استفاده از این نوع عینک در شب با نور کم ممکن است برای چشم مضر بوده و اثرات معکوس بر روی چشم ها داشته باشد.

از نکات دیگری که در هنگام خرید و استفاده از عینک های دید در شب و عینک های آفتابی یا روز باید به آن توجه شود آن است که از این نوع عینک ها فقط برای حفاظت از چشم در شرایط نامطلوب مثل روشنایی یا تاریکی زیاد باید استفاده شود و این نوع عینک ها نمی توانند وسایلی مناسب برای بهبود بینایی و دید باشند.

به عبارت دیگر اگر چشم کاربر دارای هیچ یک از عیوب انکساری نیست بهتر است کمتر از عینک های دید در شب و روز برای انجام کارهای مختلف استفاده شود و حتی المقدور فقط در شرایط ضروری و اضطرار از این گونه عینک ها استفاده گردد.

 

سخن پایانی

عینک دید در شب نوعی عینک است که از آن برای افزایش دید در مکان های خیلی تاریک یا محافظت از چشم در مقابل نور شدید چراغ های مختلف که در شب کاربرد دارند استفاده می شود.

از ویژگی های عینک دید در شب آن است که لنزهای این نوع عینک طوری طراحی می شود که باعث کاهش کنتراست و درخشندگی نورها و افزایش دید کاربر می گردد. عینک دید در شب برای افرادی مثل راننده ها، مرزبانان و کسانی که در شب و تاریکی باید کیفیت دید مناسبی داشته باشند کاربرد دارد.

به عبارت ساده عینک دید در شب برای کسانی مناسب و مفید است که در فضای بسیار تاریک فعالیت می کنند یا وضعیت کار و فعالیت آن ها طوری است که ممکن است نورهای خیره کننده برای لحظاتی باعث اختلال در بینایی آن ها شود و نیاز به یک وسیله برای کنترل شرایط و افزایش دید دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x