021-65162238 - 09127679950

تولید کننده انواع لوازم جانبی عینک (اسپری ، جلد ، بند ، دستمال ،هارد و ... )

مشخصات عینک طبی ایده آل

تشخیص عینک طبی ایده آل

به طور مسلم یک عینک خوب و ایده آل به راحتی با چشمتان سازگار می شود و دید شما را چندین برابر خواهد کرد؛ از طرفی چهره شما را زیباتر نشان خواهد داد. البته در زمان های گذشته مدل های عینک اغلب به صورت بیضی یا گرد بود که این روزها وضعیت کمی متفاوت تر از گذشته است. انواع متنوعی از عینک ها در بازار موجود است که هر کدام از نظر شکل ظاهری کاملا متفاوت تر از یکدیگر هستند و البته هر کدام نیز کاربردهای مختلفی دارند. بنابراین استفاده از هر عینک باید با توجه به نوع کاربردی که دارد انجام بگیرد تا بتواند تاثیرگذار باشد.

در بین سایر عینک ها، اگر خواهان عینک طبی هستید باید در زمان خرید آن نیز به سه نکته مهم یعنی مدل، اندازه و عملکرد آن توجه داشته باشید. به طور کلی در رابطه با عینک طبی ایده آل باید بیان کنیم که مدل عینک طبی باید طوری باشد که به خوبی روی بینی شما قرار گیرد و از روی آن سر نخورد. البته مدل عینک باید همان مدلی باشد که پزشک با توجه به معاینه شما برایتان در نظر گرفته است.

عینک طبی استاندارد
عینک طبی ایده آل

ویژگی های عینک طبی ایده آل

یک عینک طبی ایده آل و باب میل دارای برخی از ویژگی های مطلوب است که با در نظر گرفتن این مشخصات می توان عینک طبی ایده آل را خریداری کرد. مشخصات عینک طبی ایده آل عبارت اند از:

یکی از مشخصات بارز عینک طبی ایده آل مربوط به عدسی عینک طبی است.عدسی های عینک طبی از چشم فاصله ی مشخصی دارند. در واقع انحنای عدسی عینک طبی باید با جهت های مختلف حرکت چشم متناسب باشد.از طرفی شفافیت عسی عینک طبی نیز یکی دیگر از مشخصات مطلوب عینک طبی است. در واقع در زمان مشاهده عدسی عینک طبی، باید عدسی آن اشتعال ناپذیر، همگن و از همه مهمتر اینکه شفاف باشد. این بدین معنی است که در آن خبری از حباب ها ، رگه و مواد ناخالص نباشد.

خوب به چهره نشستن و داشتن فریم مناسب نیز از دیگر مشخصات عینک طبی ایده آل است. بدین گونه که عینک طبی را که بر چشم می زنید متناسب با فرم و اندازه صورت باشد که این امر نقش زیادی بر چهره شما دارد. جنس عینک نیز یکی دیگر از مشخصات عینک طبی است که دارای انواع فریم پلاستیکی، کائوچویی و فلزی می باشد و شما با توجه به سلیقه خود می توانید فریم آن را انتخاب کنید.

عینک طبی استاندارد
عینک طبی چه ویژگی هایی دارد

انواع عینک طبی

عینک طبی در بین سایر عینک ها متقاضیان مربوط به خود را دارد، ازجمله متقاضیان عینک طبی  افرادی هستند که دچار کم بینایی، اختلال در دیدن اشیاء دور و نزدیک، تاری دید و همچنین کسانی که به تغییر نور چشمشان حساس هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.این افراد با مراجعه به چشم پزشک و مطلع شدن از وضعیت چشمانشان خریدار عینک طبی خواهند شد. البته انواع متنوعی از عینک طبی وجود دارد که در ادامه به شرح هر کدام به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

عینک طبی نزدیک بینی

افرادی که دچار مشکل نزدیک بینی هستند یعنی اینکه اجسام و اشیاء را به حال تار از فاصله دور می بینند باید با توجه به معاینه چشم پزشک و تجویز عینک برایشان، عینک طبی نزدیک بینی را انتخاب کنند. در واقع این مدل از عینک ها  موجب واضح دیدن اجسام و اشیاء از فاصله دور می شود.

عینک طبی دوربینی

در این بین انواع متنوعی از عینک طبی، عینک طبی دوربینی مناسب افرادی است که اجسام و اشیاء را به حالت تار از فاصله نزدیک می بینند. استفاده از عینک طبی دوربینی موجب واضح دیدن اشیاء و اجسام از فاصله نزدیک می باشد.

 

عینک طبی آستیگمات

در بین افراد متقضای عینک طبی، افرادی هستند که در کل اجسام و اشیاء را به صورت تار و نامفهوم می بینند. این افراد برای دید بهتر چشمانشان باید از این مدل عینک طبی استفاده کنند.

 

عینک طبی دو دید

افرادی که با مشکل دید اجسام و اشیاء در فاصله دور و نزدیک مواجه هستند از عینک طبی دو دید باید استفاده کنند. استفاده از این نوع عینک طبی موجب دید بهتر آن ها نسبت به اجسام می شود که در فاصله دور یا نزدیک قرار دارند.

انواع عینک طبی
مشخصات عینک طبی ایده آل

نکات مهم و ضروری  که در زمان خرید عینک طبی ایده آل باید به آن توجه داشته باشید

تا به اینجای متن در رابطه با ویژگی های عینک طبی ایده ال و همچنین انواع متنوعی از عینک طبی مطالبی را بیان کردیم حال نوبت به این می رسد که به بررسی نکات مهم و اساسی در زمان خرید عینک طبی بپردازیم تا با توجه به نکات مهم و ضروری بتوانیم در نهایت یک عینک طبی مناسب و ایده الی را انتخاب و خریداری کنیم.

در زمان خرید عینک طبی اولین فاکتور مهم این است که از فروشگاه های معتبر به صورت حضوری و آنلاین خرید کنید. در واقع معتبر بودن این فروشگاه ها در زمان خرید عینک طبی اهمیت زیادی دارد . در واقع برخی از این فروشگاه از شما نسخه تجویز پزشک برای عینک طبی را از شما می خواهند تا در زمان خرید بتوانند به شما در خرید یک عینک طبی ایده آل کمک کنند.

تناسب داشتن عینک طبی با فرم چهره شما اهمیت زیادی دارد و باید عینکی را انتخاب کنید که متناسب با فرم و چهره شما باشد.

سعی کنید عینک طبی را انتخاب کنید که فریم و عدسی سنگینی نداشته باشد و در طول روز در زمان استفاده از آن اذیت نشوید. با این حال بهتر عینک طبی را انتخاب کنید که شیشه سنگینی نداشته باشد به این دلیل که سنگینی این شیشه ها بر فرم و چهره شما تاثیر می گذارد و موجب سردرد در شما می شود.

انتخاب فریم با استحکام بالا نیز موجب می شود که در صورت وارد آمدن هر گونه فشار و ضربه ای دچار ترک نشود یا اینکه کمتر ترک بخورد.

انتخاب عینک طبی متناسب با رنگ پوست نیز از دیگر نکات مهم و کارساز در خرید عینک طبی است. با این حال باید عینک طبی را خریداری کنید که متناسب با رنگ پوستتان باشد.

کیفیت داشتن عینک طبی نیز از دیگر نکات مهمی است که در زمان خرید عینک نباید فراموش شود. با در نظر گرفتن این مورد می توانید سال های طولانی از آن استفاده کنید.

شاید دانستن این مطلب برایتان جالب باشد اما خوب است بدانید که در زمان خرید عینک طبی نیز باید به رنگ پوست خود توجه داشته باشید چرا که رنگ مو در انتخاب عینک طبی نقش بسزایی دارد.با توجه به اینکه رنگ مو در دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شود با این حال خوب است که خرید عینک طبی باتوجه به رنگ مو انجام شود تا شاهد تاثیرات شگرف آن بر زیبایی چهره خود شوید.

رنگ پوست نیز در کنار رنگ مو تاثیرات زیادی در انتخاب عینک طبی ایده آل دارد. برخی از افراد دارای پوست های سرد و برخی دیگر پوست های گرم دارند. با این حال بهتر است در زمان خرید عینک طبی ایده آل دقت زیادی داشته باشید و متناسب با رنگ پوست خود عینک طبی را خریداری کنید.

حساسیت پوستی خود نسبت به جنس فریم عینک را دست کم نگیرید. با این حال بهتر است در زمان خرید عینک طبی به حساسیت پوستی خود نسبت به جنس های متنع فریم عینک توجه داشته باشید.

بهتر است در این مورد به متخصص پوست مراجعه کنید و در این رابطه با او مشورت کنید. برخی از جنس های عینک طبی به صورت مواد مصنوعی و پلاستیک است و در صورت استفاده از هر کدام از این جنس فریم های عینک ممکن است پوست برخی از افراد واکنش نشان داده و دچار حساسیت پوستی شود. با این حال بهتر است با شناخت پوست خود و همچنین مواردی که به آن حساسیت دارد عینک طبی را خریداری کنید تا در زمان استفاده از آن با مشکلات و حسایت های پوستی در اثر استفاده از آن مواجه نشوید.

در انتها با در نظر گرفتن مشخصات عینک طبی ایده آل برای انتخاب عینک باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که نگهداری از عینک نیز در داشتن عینک ایده آل تاثیر گذار است. نکاتی که باید به آن در نگهداری از عینک طبی رعایت کرد شامل: استفاده از دستمال عینک، استفاده از جلد عینک و دیگر نکات مراقبتی آن می باشد.

عینک ایده آل
عینک ایده آل و ویژگی های آن

سخن پایانی

اگر با توجه به وضیعت چشمانتان یکی از متقاضیان خرید عینک طبی هستید باید با توجه به مشخصات یک عینک طبی ایده آل به راحتی آن را خریداری کنید. عینک طبی در بین سایر عینک ها متقاضیان مربوط به خود را دارد، ازجمله متقاضیان عینک طبی  افرادی هستند که دچار کم بینایی، اختلال در دیدن اشیاء دور و نزدیک، تاری دید و همچنین کسانی که به تغییر نور چشمشان حساس هستند. البته در زمان خرید عینک طبی باید به سه نکته مهم و اساسی یعنی مدل، نوع و جنس فریم آن توجه داشته باشید.

از آن جا که در طول روز برای مراقبت از چشمان خود باید ساعات زیادی عینک طبی را بر چشم خود داشته باشید بهتر است در زمان خرید عینک طبی ایده آل دقت زیادی داشته باشید تا در زمان استفاده از آن احساس راحتی داشته باشید. انتخاب سایز عینک طبی از موارد مهمی است که در زمان خرید آن باید در نظر داشته باشید به این دلیل که یک عینک طبی ایده آل و مناسب باید اندازه مناسبی داشته باشد و از روی بینی و گوش شما سر نخورد و البته اندازه آن هم طوری باشد که در زمان استفاده از آن شقیقه های شما اذیت نشود. به همین راحتی با در نظر گرفتن موارد مذکور در متن می توانید عینک طبی ایده ال و مناسبی را خریداری کنید.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x